درباره ما

مسئولیت اجتماعی سیف صنعت

مسئولیت اجتماعی یا CSR (Corporate Social Responsibility) موضوع اصلی و حساس اخیر شرکت سیف صنعت بوده است. مسئو لیت اجتماعی مجموعه وظایفی است یک سازمان باید در جهت حفظ، مراقبت، نگه داری از آنها و کمک به جامعه ای در آن قرار دارد انجام دهد. از آنجا که شرکت سیف صنعت یکی از ارگان های این جامعه می باشد لذا مسئولیت های خود را شناسایی و اطمینان حاصل میکند که این تعهدات در سراسر شرکت جاری شود.

طبق اصل پنچم قانون اساسی کشور از مهترین وظایف اجتماعی تعهد به جامعه و محیط زیست است. شرکت سیف صنعت به عنوان یک مجموعه صنعتی پیشرو در جهت توسعه کسب وکار، ارتقای مقولات سلامت، ایمنی و محیط زیست یا HSE (Health, Security, Environment) مورد تاکید مدیران بوده و در شرکت سیف صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

برخی از اقدامات شرکت سیف صنعت یه عنوان عضوی از این جامعه:

 1. راه‌اندازی سیستم بازیافت مواد زائد
 2. سازگار کردن تولیدات با محیط زیست
 3. ایجاد فضای سبز و حمایت از تنوع زیستی
 4. کاستن از اثرات و ضایعات صنعت بر محیط
 5. کاستن از ضایعات در تولید
 6. کاستن از مصرف انرژی یا افزایش بازده مصرف انرژی
 7. تفکیک زباله
 8. کاستن از آلودگی‌ها
 9. حمایت و استخدام بانوان 
 10. آموزش حین تحصیل (پذیرش کارآموز دانشجو در قسمت های کیفیت، مهندسی، مالی و…..)
 11. همکاری با دانشگاه ها، مراکز علمی معتبر و استفاده از دانش و امکانات آنها
 12. اخذ گواهینامه ها در جهت بهبود شرایط محیط زیست
 13. تهیه گزارش از رضایت و یا عدم رضایت مشتری ها در خصوص محصولات تولیدی
 14. تولید محصولات مورد نیاز جامعه بر اساس تقاضا (بدون در نظر گرفتن سود اقتصادی آن)

شرکت سیف صنعت تولیدکننده و عرضه کننده قطعات تشکیل دهنده سیستم های انتقال قدرت نظیر مجموعه کلاچ در خودروها و انواع مکانیزم های قفل خودرو در بازارهای ایران و منطقه بوده که قصد دارد با تکیه بر نیروی انسانی دانش محور و متخصص در راستای توسعه سبد محصولات و برآوردن انتظارات ذینفعان گام بردارد.

از اهداف مهم شرکت تولید و تأمین قطعات با کیفیت خودرو و توسعه سبد محصولات با تکیه بر دانش، فناوری، تخصص و تجربه جهت تبدیل به قطعه ساز برتر در صنعت قطعه سازی خودرو در بازارهای داخلی و خارجی است. و همچنین تولید انواع دیسک و صفحه کلاچ برای خودرو هایی با گیربکس اتوماتیک است.